| Part Number | PG0083.601NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 524820 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 600nH 25% 100KHz 15A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PG0083.601NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PG0083.601NLT |
|---|---|
| Maximum DC Resistance | |
| Minimum Quality Factor | |
| Core Material | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Rad Hard | No |
| Impedance | |
| Inductance | |
| Maximum DC Current | |
| Technology | Wirewound |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 25 % |
| Operating Temperature | -40 to 95 °C |
| Product Dimensions | 6.8 x 6.8 x 4.2 mm |
| Package/Case | 6.8 X 6.8 X 4.2 |
| Product Depth | 6.8 mm |
| Product Height | 4.2 mm |
| Product Length | 6.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-PG0083.601NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 300mA T R Download PDF datasheet for SRR0604-151KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 6.3A T R Download PDF datasheet for SRN8040-2R2Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 6.8A T R Download PDF datasheet for SRR1260-4R7Y.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Multi-Layer 5.6nH 0.3nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-5N6S-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 248uH 20% 830mA T R Download PDF datasheet for PE-53827SNLT.pdf |
|
INPAQ TECHNOLOGY | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 6A 1206 Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for MHC3216S121WBE.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Wirewound 13.2mH 500mA Tube Download PDF datasheet for PE-53914NL.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Shielded 56Ohm 100MHz Ferrite 10A T R Download PDF datasheet for HI1612X560R-10.pdf |
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 T R Download PDF datasheet for NCB-H0805A601TR150F.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 2.25A 2424 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6GG1R5N.pdf |