| Part Number | BLM18AG601SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 432270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18AG601SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18AG601SN1D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| MSL Level | 2 |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18AG601SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 3A 1515 T R Download PDF datasheet for IFSC1515AHER2R2M01.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 6.2nH 5% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 760mA 0402 T R Download PDF datasheet for AISC-0402 -6N2J-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 3.75A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616BZER1R0M01.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 1.32mH 35% 3.3A T R Download PDF datasheet for P0420NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.6A T R Download PDF datasheet for SRR1260-470M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 4.3uH 15% 100KHz 13A T R Download PDF datasheet for HC9-4R3-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 22uH 20% 8.1A T R Download PDF datasheet for PB2020.223NLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100nH 15% 1MHz Ferrite 37A T R Download PDF datasheet for FP2-V100-R.pdf |
|
TE Connectivity | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 5.6nH 5% 250MHz 20Q-Factor 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for 6-1624112-8.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 250mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15HD102SN1D.pdf |