| Part Number | BLM18EG101TN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 349010 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 100Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18EG101TN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18EG101TN1D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.5 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 25 % |
| Max Processing Temp | 245 to 260 |
| Core Material | Ferrite |
| Type | Chip Bead |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18EG101TN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Multilayer \u00b125% 270mA 0201 T R Download PDF datasheet for BK0603TS601-T.pdf |
|
TAIYO YUDEN | INDUCTOR, HI FREQ MULTILAYER, 0603, 15NH 5%, T&R Download PDF datasheet for HK160815NJ-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3.5A T R Download PDF datasheet for SRP7028A-100M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 8.78Q-Factor Ferrite 510mA T R Download PDF datasheet for SRR4028-101Y.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 10.4uH 41.7uH 10% 3.8A 1.89A Tube Download PDF datasheet for P0177NL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.5A T R Download PDF datasheet for SRN6045-2R2Y.pdf |
|
API Delevan | Ind Bead Shielded 490Ohm 100MHz Ferrite 9.5A T R Download PDF datasheet for SMB2.5R-2.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.4A T R Download PDF datasheet for UP2-101-R.pdf |
|
TDK | Ind Chip Molded Wirewound 27nH 5% 250MHz 60Q-Factor Ceramic 700mA 0805 Blister T R Download PDF datasheet for B82498F3270J.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 220nH 20% 100KHz Powdered Iron 23A T R Download PDF datasheet for HCM0703-R22-R.pdf |