| Part Number | BLM21AG102SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 500300 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM21AG102SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM21AG102SN1D |
|---|---|
| MSL Level | 2 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.05 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Package/Case | 0805 |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.05 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM21AG102SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 25% 100KHz Ferrite 1.8A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH4D22HPNP-4R7NC.pdf |
|
Pulse | Ind Power 1.4uH 20% 100KHz 26A 14.5 X 13 X 6.5mm T R Download PDF datasheet for PG0377.142NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 3.5A T R Download PDF datasheet for SRU1028-6R8Y.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Wirewound 100nH 5% 150MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 T R Download PDF datasheet for IMC0805ERR10J01.pdf |
|
Eaton | IND 210 NH @ 55A 2PAD FP HOR SMT Download PDF datasheet for CTX01-18738-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 400nH 10% 100KHz Ferrite 42A T R Download PDF datasheet for FP1107R2-R40-R.pdf |
|
NIC Components | Ind RF Chip Molded Wirewound 220nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor 450mA 1210 Emboss T R Download PDF datasheet for NIN-FAR22JTR450F.pdf |
|
KEMET | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 33 Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0603 T R Download PDF datasheet for Z0603C330APMST.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 9.5A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050EZER8R2M01.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 19.4uH 10% 8.5A Download PDF datasheet for PA2050.193NL.pdf |