| Part Number | BLM21BD222SN1L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 442120 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 2.25KOhm 100MHz Ferrite 200mA 0805 Plastic T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM21BD222SN1L |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM21BD222SN1L |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 1.25 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0805 |
| MSL Level | 2 |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 1.25 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM21BD222SN1L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 T R Download PDF datasheet for NCB-H0805A601TR150F.pdf |
|
Bourns | Shielded Power Inductors Download PDF datasheet for SRP1770TA-101M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 2.2uH 15% 100KHz 13A T R Download PDF datasheet for PG0255.222NLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 950mA Embossed T R Download PDF datasheet for NRS6045T680MMGKV.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Powdered Iron 9A T R Download PDF datasheet for HCM0703-1R5-R.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 300mA T R Download PDF datasheet for ASPI-0403S-101M-T.pdf |
|
Bourns | IND2X1.2X1.1MM,370OHM25%0.4A,NON-SHDSMD Download PDF datasheet for SRF2012-371YA.pdf |
|
Eaton | IND FERRITE TYPE, 150NH, 80A, 2PADS, SMT - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.8A T R Download PDF datasheet for SRU5028-100Y.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 2MHz Metal 1.9A 1008 T R Download PDF datasheet for MAMK2520T2R2M.pdf |