| Part Number | GCM188R71E104KA57D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 446330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.1uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GCM188R71E104KA57D |
| Datasheet download |
| Part Number | GCM188R71E104KA57D |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 270 |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Case Size | 0603 |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Dielectric | X7R |
| Voltage(DC) | 25 V |
| Rad Hard | No |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Tolerance | 10 % |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-GCM188R71E104KA57D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NIC Components | Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for NMC0805X5R475K6.3TRPLPF.pdf |
|
Kyocera | KYOCT05X5R156M06AH050 0402SIZE X5R 1 Download PDF datasheet for CT05X5R156M06AH050.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X5R 20% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0402C225M9PAC7867.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 100pF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL10B101KB8NFNC.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 20% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0603C104M4RACAUTO.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 5% Radial 5.08mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for SR211A102JAR.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 560pF 50V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C561J5GAC7800.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 5% SMD 0805 Paper T R Download PDF datasheet for C0805C103J5RACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Radial 2.54mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for SR155C102KAR.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0805Y103JXAAC2LX.pdf |