| Part Number | GCM188R71H332KA37D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 377090 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.0033uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GCM188R71H332KA37D |
| Datasheet download |
| Part Number | GCM188R71H332KA37D |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 270 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Case Size | 0603 |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dielectric | X7R |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Rad Hard | No |
| Capacitance Value | 0.0033 uF |
| Tolerance | 10 % |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-GCM188R71H332KA37D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 200V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for C330C104K2R5TA7303.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 3.9pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0402C399C5GAC3121.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 33pF 50V C0G 5% Axial 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for A330J15C0GF5TAA.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 200pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM2165C1H201JA01D.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 33pF 200V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08052A330JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.015uF 1000V X7R 10% SMD 1808 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1808AC153KAT1A.pdf |
|
TDK | CERAMIC CAPACITORS 0.25UF 900VOLTS CERAL Download PDF datasheet for B58031U9254M062.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 10pF 25V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0603C100J3GACAUTO.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 470pF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0805X471K5RACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 15pF 50V C0G 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A150KAT2A.pdf |