GCM31A5C2E222JX01D Murata Manufacturing
GCM31A5C2E222JX01D Images
Please contact us for more photos of GCM31A5C2E222JX01D
Part Number GCM31A5C2E222JX01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0022uF 250V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCM31A5C2E222JX01D
Datasheet download GCM31A5C2E222JX01D.pdf
Request Quotation for GCM31A5C2E222JX01D
GCM31A5C2E222JX01D Specifications
Part Number GCM31A5C2E222JX01D
Pin Count 2
Supplier Package 1206
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Construction Flat
Package/Case 1206
Dielectric C0G
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 250 V
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1
Lead Finish Tin Over Nickel
Capacitance Value 0.0022 uF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1 mm
Product Length 3.2 mm