LMK316B7475ML-T TAIYO YUDEN
LMK316B7475ML-T Images
Please contact us for more photos of LMK316B7475ML-T
Part Number LMK316B7475ML-T
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7uF 10V X7R 20% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level LMK316B7475ML-T
Datasheet download LMK316B7475ML-T.pdf
Request Quotation for LMK316B7475ML-T
LMK316B7475ML-T Specifications
Part Number LMK316B7475ML-T
Case Size 1206
Dielectric X7R
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 4.7 uF
Package/Case 1206
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Nickel
Voltage(DC) 10 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm