CL21B105KBFNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL21B105KBFNNNE Images
Please contact us for more photos of CL21B105KBFNNNE
Part Number CL21B105KBFNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21B105KBFNNNE
Datasheet download CL21B105KBFNNNE.pdf
Request Quotation for CL21B105KBFNNNE
CL21B105KBFNNNE Specifications
Part Number CL21B105KBFNNNE
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 1 uF
Max Processing Temp 260
Case Size 0805
Tolerance 10 %
Rad Hard No
Voltage(DC) 50 V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Package/Case 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm