GQM22M5C2H5R6CB01L Murata Manufacturing
GQM22M5C2H5R6CB01L Images
Please contact us for more photos of GQM22M5C2H5R6CB01L
Part Number GQM22M5C2H5R6CB01L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 5.6pF 500V C0G 0.25pF SMD 1111 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GQM22M5C2H5R6CB01L
Datasheet download GQM22M5C2H5R6CB01L.pdf
Request Quotation for GQM22M5C2H5R6CB01L
GQM22M5C2H5R6CB01L Specifications
Part Number GQM22M5C2H5R6CB01L
Max Processing Temp 270
Voltage(DC) 500 V
Product Dimensions 2.8 x 2.8 x 1.15 mm
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 1111
Case Size 1111
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 0.25 pF
Dielectric C0G
Capacitance Value 5.6 pF
Mounting Surface Mount
Product Depth 2.8 mm
Product Height 1.15 mm
Product Length 2.8 mm