GRM033R61E103KA12D Murata Manufacturing
GRM033R61E103KA12D Images
Please contact us for more photos of GRM033R61E103KA12D
Part Number GRM033R61E103KA12D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.01uF 25V X5R 10% SMD 0201 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM033R61E103KA12D
Datasheet download GRM033R61E103KA12D.pdf
Request Quotation for GRM033R61E103KA12D
GRM033R61E103KA12D Specifications
Part Number GRM033R61E103KA12D
Package/Case 0201
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 0.01 uF
Dielectric X5R
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.3
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 85 °C
Termination Style Wraparound
Case Style Ceramic Chip
Supplier Package 0201
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 0.6 mm