12067C121KAT2A AVX
12067C121KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12067C121KAT2A
Part Number 12067C121KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 120pF 500V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12067C121KAT2A
Datasheet download 12067C121KAT2A.pdf
Request Quotation for 12067C121KAT2A
12067C121KAT2A Specifications
Part Number 12067C121KAT2A
Package/Case 1206
Voltage(DC) 500 V
Case Style Ceramic Chip
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Dielectric X7R
Capacitance Value 120 pF
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Length 3.2 mm