EMK325BJ106MNHT TAIYO YUDEN
EMK325BJ106MNHT Images
Please contact us for more photos of EMK325BJ106MNHT
Part Number EMK325BJ106MNHT
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 16V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level EMK325BJ106MNHT
Datasheet download EMK325BJ106MNHT.pdf
Request Quotation for EMK325BJ106MNHT
EMK325BJ106MNHT Specifications
Part Number EMK325BJ106MNHT
Capacitance Value 10 uF
Rad Hard No
Voltage(DC) 16 V
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Case Style Ceramic Chip
Pin Count 2
Dielectric X5R
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 85 °C
Tolerance 20 %
Package/Case 1210
Case Size 1210
Termination Style Wraparound
Supplier Package 1210
Construction Flat
Product Depth 1.9 mm
Product Height 1.9 mm
Product Length 3.2 mm