GRM1555C1H5R6CA01J Murata Manufacturing
GRM1555C1H5R6CA01J Images
Please contact us for more photos of GRM1555C1H5R6CA01J
Part Number GRM1555C1H5R6CA01J
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 5.6pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM1555C1H5R6CA01J
Datasheet download GRM1555C1H5R6CA01J.pdf
Request Quotation for GRM1555C1H5R6CA01J
GRM1555C1H5R6CA01J Specifications
Part Number GRM1555C1H5R6CA01J
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 5.6 pF
Tolerance 0.25 pF
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 0402
Rad Hard No
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm