GRM155R71H102KA01D Murata Manufacturing
GRM155R71H102KA01D Images
Please contact us for more photos of GRM155R71H102KA01D
Part Number GRM155R71H102KA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM155R71H102KA01D
Datasheet download GRM155R71H102KA01D.pdf
Request Quotation for GRM155R71H102KA01D
GRM155R71H102KA01D Specifications
Part Number GRM155R71H102KA01D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 0.001 uF
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 0402
Tolerance 10 %
Rad Hard No
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm