GRM188R60J475ME19J Murata Manufacturing
GRM188R60J475ME19J Images
Please contact us for more photos of GRM188R60J475ME19J
Part Number GRM188R60J475ME19J
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X5R 20% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM188R60J475ME19J
Datasheet download GRM188R60J475ME19J.pdf
Request Quotation for GRM188R60J475ME19J
GRM188R60J475ME19J Specifications
Part Number GRM188R60J475ME19J
Capacitance Value 4.7 uF
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Package/Case 0603
Voltage(DC) 6.3 V
Dielectric X5R
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 85 °C
Tolerance 20 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm