GRM2165C1H222JA01D Murata Manufacturing
GRM2165C1H222JA01D Images
Please contact us for more photos of GRM2165C1H222JA01D
Part Number GRM2165C1H222JA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0022uF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM2165C1H222JA01D
Datasheet download GRM2165C1H222JA01D.pdf
Request Quotation for GRM2165C1H222JA01D
GRM2165C1H222JA01D Specifications
Part Number GRM2165C1H222JA01D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 270
Capacitance Value 0.0022 uF
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Package/Case 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm