GRM2165C2A221JA01D Murata Manufacturing
GRM2165C2A221JA01D Images
Please contact us for more photos of GRM2165C2A221JA01D
Part Number GRM2165C2A221JA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 220pF 100V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM2165C2A221JA01D
Datasheet download GRM2165C2A221JA01D.pdf
Request Quotation for GRM2165C2A221JA01D
GRM2165C2A221JA01D Specifications
Part Number GRM2165C2A221JA01D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0805
Dielectric C0G
Voltage(DC) 100 V
Capacitance Value 220 pF
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Package/Case 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm