GRM319R61A225KA01D Murata Manufacturing
GRM319R61A225KA01D Images
Please contact us for more photos of GRM319R61A225KA01D
Part Number GRM319R61A225KA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.2uF 10V X5R 10% SMD 1206 85\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM319R61A225KA01D
Datasheet download GRM319R61A225KA01D.pdf
Request Quotation for GRM319R61A225KA01D
GRM319R61A225KA01D Specifications
Part Number GRM319R61A225KA01D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Package/Case 1206
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Capacitance Value 2.2 uF
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 85 °C
Case Size 1206
Dielectric X5R
Tolerance 10 %
Voltage(DC) 10 V
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.85 mm
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.85 mm
Product Length 3.2 mm