C0603C330J1GAC7867 KEMET
C0603C330J1GAC7867 Images
Please contact us for more photos of C0603C330J1GAC7867
Part Number C0603C330J1GAC7867
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 33pF 100V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0603C330J1GAC7867
Datasheet download C0603C330J1GAC7867.pdf
Request Quotation for C0603C330J1GAC7867
C0603C330J1GAC7867 Specifications
Part Number C0603C330J1GAC7867
Package/Case 0603
Voltage(DC) 100 V
Capacitance Value 33 pF
Dielectric
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm