06036D104KAT2A AVX
06036D104KAT2A Images
Please contact us for more photos of 06036D104KAT2A
Part Number 06036D104KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 6.3V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06036D104KAT2A
Datasheet download 06036D104KAT2A.pdf
Request Quotation for 06036D104KAT2A
06036D104KAT2A Specifications
Part Number 06036D104KAT2A
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Case Style Ceramic Chip
MSL Level 1
Package/Case 0603
Voltage(DC) 6.3 V
Capacitance Value 0.1 uF
Dielectric X5R
Operating Temperature -55 to 85 °C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 10 %
Product Dimensions 1.6 x 0.81 mm
Product Depth 0.81 mm
Product Length 1.6 mm