GRM319R71H473KA01D Murata Manufacturing
GRM319R71H473KA01D Images
Please contact us for more photos of GRM319R71H473KA01D
Part Number GRM319R71H473KA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM319R71H473KA01D
Datasheet download GRM319R71H473KA01D.pdf
Request Quotation for GRM319R71H473KA01D
GRM319R71H473KA01D Specifications
Part Number GRM319R71H473KA01D
Dielectric X7R
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 0.047 uF
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Case Size 1206
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Package/Case 1206
Mounting Surface Mount
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.85 mm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.85 mm
Product Length 3.2 mm