GRM31BR73A102KW01L Murata Manufacturing
GRM31BR73A102KW01L Images
Please contact us for more photos of GRM31BR73A102KW01L
Part Number GRM31BR73A102KW01L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 1000V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM31BR73A102KW01L
Datasheet download GRM31BR73A102KW01L.pdf
Request Quotation for GRM31BR73A102KW01L
GRM31BR73A102KW01L Specifications
Part Number GRM31BR73A102KW01L
Dielectric X7R
Voltage(DC) 1 kV
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.25 mm
Package/Case 1206
Capacitance Value 0.001 uF
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 3.2 mm