| Part Number | GRM32ER71C226MEA8L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 523950 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 22uF 16V X7R 20% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GRM32ER71C226MEA8L |
| Datasheet download |
| Part Number | GRM32ER71C226MEA8L |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 270 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 2.5 mm |
| Voltage(DC) | 16 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Capacitance Value | 22 uF |
| Rad Hard | No |
| Case Size | 1210 |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 1210 |
| Dielectric | X7R |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-GRM32ER71C226MEA8L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 12pF 50V C0G 1% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GJM1555C1H120FB01D.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0603C475K9PAC7867.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 50V X7R 10% SMD 2220 FlexiTerm 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 22205C106KAZ2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X5R 20% SMD 0201 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for JMK063BBJ225MP-F.pdf |
|
KEMET | CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL Download PDF datasheet for C315C471J1G5CA.pdf |
|
AVX | Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 25Vdc C0G (NP0) Dielectric 12pF \u00b12.0% \u00f87\"T R Download PDF datasheet for 02013A120GAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0039uF 25V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0603C392J3GAC7867.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 22uF 6.3V X5R 20% SMD 0603 85\u00b0C Cardboard T R Download PDF datasheet for CL10A226MQ8NRNC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 9.1pF 50V C0G 0.5pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for UMK105CG9R1DV-F.pdf |
|
TAIYO YUDEN | MLCC 0402, 3.3PF\u00c2\u00b15%, 50V Download PDF datasheet for UVK105CG3R3JW-F.pdf |