| Part Number | LLL185R71C473MA01L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 179550 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.047uF 16V X7R 20% SMD 0306 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LLL185R71C473MA01L |
| Datasheet download |
| Part Number | LLL185R71C473MA01L |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 270 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Package/Case | 0306 |
| Voltage(DC) | 16 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dielectric | X7R |
| Capacitance Value | 0.047 uF |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 0.8 x 1.6 x 0.5 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Case Size | 0306 |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 0.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-LLL185R71C473MA01L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Radial 2.54mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for C320C104K5R5TATR.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 33pF 100V C0G 5% Radial 5.08mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for SR211A330JAR.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.22uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL10B224KA8NNNC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7uF 50V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12105C475KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 3.3uF 25V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C335K3RAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 600V 630V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1206CC103KAT1A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 470pF 1000V C0G 10% SMD 1812 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1812AA471KAZ1A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 4.7uF 16V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C475K4PAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 08051C104JAT2A.pdf |
|
AVX | AVXSR151A151JAR3333 RADIAL LEAD MLC NPO Download PDF datasheet for SR151A151JAR3333.pdf |