| Part Number | LQM2HPN2R2MG0L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 414270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.3A 1008 Embossed T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQM2HPN2R2MG0L |
| Datasheet download |
| Part Number | LQM2HPN2R2MG0L |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Package/Case | 1008 |
| Protection Style | Shielded |
| Core Material | Ferrite |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Technology | Multi-Layer |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Product Dimensions | 2.7 x 2.2 x 1 mm |
| Type | Power Chip |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 2.2 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 2.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQM2HPN2R2MG0L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 3.3uH 10% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 449mA 1210 T R Download PDF datasheet for S1210-332K.pdf |
|
Laird | FIXED IND 2.2UH 4.6A 14 MOHM SMD - |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 47nH 188nH 15% 1MHz Ferrite 37A 16A T R Download PDF datasheet for FP2-D047-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 220 Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0805 T R Download PDF datasheet for PZ2012U221-2R0TF.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 330nH 15% 100KHz 32A T R Download PDF datasheet for PA4390.331AHLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 30% 100MHz Ferrite 3A 1210 T R Download PDF datasheet for FBMH3225HM601NT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS10NJ02D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz 15Q-Factor Ferrite 3.2A Emboss T R Download PDF datasheet for SRN6045TA-100M.pdf |
|
AVX | Ind High Frequency Unshielded Multi-Layer 1nH 0.1nH 7GHz 17Q-Factor 330mA 0402 T R Download PDF datasheet for HLQ021R0BTTR.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 3.9nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07C3N9SV6T.pdf |