LQW18AN10NJ80D Murata Manufacturing
LQW18AN10NJ80D Images
Please contact us for more photos of LQW18AN10NJ80D
Part Number LQW18AN10NJ80D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind RF Chip Wirewound
ROHS Compliant Yes
MSL Level LQW18AN10NJ80D
Datasheet download LQW18AN10NJ80D.pdf
Request Quotation for LQW18AN10NJ80D
LQW18AN10NJ80D Specifications
Part Number LQW18AN10NJ80D
Lead Free Yes
Rad Hard No
Maximum DC Current 1.6 mA
Protection Style Unshielded
Family LQW
Test Frequency 100 MHz
Tolerance 5 %
Package/Case 0603
Packaging Paper Tape and Reel
Maximum DC Resistance 52 MOhm
Type RF Chip
Technology Wirewound
Operating Temperature -55 to 125 °C
Inductance 10 nH
Minimum Quality Factor 38@250MHz
Maximum Self Resonant Frequency 4.75 GHz
Product Depth 0.99 mm
Product Height 0.9 mm
Product Length 1.65 mm