| Part Number | NSA3393A 25 MHZ |
|---|---|
| Manufacturer | NDK |
| Quantity in stock | 425730 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal Clock Oscillator 25MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NSA3393A 25 MHZ |
| Datasheet download |
| Part Number | NSA3393A 25 MHZ |
|---|---|
| Output Level | CMOS |
| Pin Count | 4 |
| Supplier Package | SMD |
| Type | Crystal Clock Oscillator |
| Package Dimensions | 5 x 3.2 x 1 mm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Frequency Stability | ±100 ppm |
| Standard Frequency | 25 MHz |
| Category | SMD |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Maximum Symmetry | 60 % |
| Rad Hard | No |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-NSA3393A 25 MHZ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | CRYSTAL, SMD, uP, Low Profile, HC49 US (AT49), 8.000MHz, T&R Download PDF datasheet for ABLS3-8.000MHZ-D4Y-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 125MHz 2.5 V to 3.3V 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1G004261000200.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 4MHz 2.7 to 3.6V 15pF Max 4-Pin SMD Download PDF datasheet for X1G003311002200.pdf |
|
Silicon Labs | Programmable Crystal Oscillator 0.1MHz to 125MHz 3.3V 15pF 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 514BBC000932AAGR.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 16MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q33310F70020211.pdf |
|
AVX | Clock Oscillator 33.3333MHz 1.8V 2.5V 3.3V 15pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for KC2520B33.3333C1GE00.pdf |
|
AVX | Clock Oscillator 25MHz 2.5V 3.3V 15pF Max 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for KC2520C25.0000C2LESX.pdf |
|
MMD Components | Crystal Oscillator 48MHz 1.8V 15pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for MSH1050H-48.000MHZ-T.pdf |
|
Silicon Labs | SMD Crystal Oscillator 27MHz 2.5V 6-Pin SMD Tray Download PDF datasheet for 514FBA000215BAG.pdf |
|
Diodes Incorporated | 25MHZ SMT CRYSTAL Download PDF datasheet for FL2500096.pdf |