| Part Number | NX8045GB200C |
|---|---|
| Manufacturer | NDK |
| Quantity in stock | 435030 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 20MHz 8pF 2-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NX8045GB200C |
| Datasheet download |
| Part Number | NX8045GB200C |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Series Resistance | 150 Ohm |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | SMD |
| Frequency Tolerance | ±50 ppm |
| Package Dimensions | 8 x 4.5 x 1.8 mm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Type | Crystal |
| Standard Frequency | 20 MHz |
| Package | 2SMD |
| Replacement Part Number | PART-NX8045GB200C |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | FA-238 26M 9PF 15PPM - |
|
Fox | Crystal 20MHz 20pF 2-Pin HC 49ULF Download PDF datasheet for FOXLF200-20.pdf |
|
Abracon | Crystal 8MHz 18pF 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM2-8.000MHZ-D4Y-T.pdf |
|
TAITIEN ELECTRONICS(SHENZHEN | Crystal 18.432MHz 30pF 2-Pin Thru Hole Download PDF datasheet for XIIEELNANF-18.432000MHZ.pdf |
|
Fox | Crystal 16MHz 20pF 2-Pin HC 49ULF Download PDF datasheet for FOXLF160-20.pdf |
|
TXC(NINGBO)CORPORATION | 3225 25M 20PF 20PPM -20+85C Download PDF datasheet for 7M25000033.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q13FC1350000400.pdf |
|
Abracon | APPROVED CRYSTAL FOR MICROCHIP MRF89XAM8A, 5.0 X 3.2MM, 15PF Download PDF datasheet for ABM3B-155-12.800MHZ-T.pdf |
|
Seiko Instruments | FA-238 27.000000 MHZ 16.0 +50.0-50.0 - |
|
Fox | Crystal 4MHz 20pF 2-Pin HC 49SD T R Download PDF datasheet for FOXSDLF 040 TR.pdf |