| Part Number | ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 751460 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 26MHz 10pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 0.8 mm |
| Type | Crystal |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | CSMD |
| Pin Count | 4 |
| Series Resistance | 50 Ohm |
| Standard Frequency | 26 MHz |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal 26MHz 15pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q22FA1280014200.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 2-Pin SMD Bulk - |
|
Integrated Device Technology | Crystal 8MHz 20pF 2-Pin HC-49 S Download PDF datasheet for 277LF-8-13.pdf |
|
Abracon | Crystal 10MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3C-10.000MHZ-D4Y-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ceramic Resonators - |
|
Seiko Instruments | Crystal 19.2MHz 7pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021006500.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Abracon | Crystal 30MHz 10pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-30.000MHZ-4Y-T3.pdf |
|
CTS | Crystal 25MHz 20pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for 403I35E25M00000.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 10MHz 12.5pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22MA5051006500.pdf |