NACE101M10V6.3X5.5TR13F NIC Components
NACE101M10V6.3X5.5TR13F Images
Please contact us for more photos of NACE101M10V6.3X5.5TR13F
Part Number NACE101M10V6.3X5.5TR13F
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 100uF 10V 20% (6.3 X 5.5mm) SMD 3.32 Ohm 76mA 2000 hr 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NACE101M10V6.3X5.5TR13F
Datasheet download NACE101M10V6.3X5.5TR13F.pdf
Request Quotation for NACE101M10V6.3X5.5TR13F
NACE101M10V6.3X5.5TR13F Specifications
Package/Case 6.3 X 5.5(Max)
Max Processing Temp 250
Capacitance Value 100 uF
Leakage Current 10@2Min uA
Lead Finish Tin/Bismuth
Lifetime 2000
Ripple Current 76 mA
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Tolerance 20 %
Construction Cylindrical
Voltage(DC) 10 V
Mounting Surface Mount
Equivalent Series Resistance 3.32 Ohm
Product Dimensions 5.5 mm
MSL Level 1
Product Diameter 6.3 mm