NACE331M6.3V6.3X8TR13F NIC Components
NACE331M6.3V6.3X8TR13F Images
Please contact us for more photos of NACE331M6.3V6.3X8TR13F
Part Number NACE331M6.3V6.3X8TR13F
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 330uF 6.3V 20% (6.3 X 8mm) SMD 1.31 Ohm 150mA 2000 hr 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NACE331M6.3V6.3X8TR13F
Datasheet download NACE331M6.3V6.3X8TR13F.pdf
Request Quotation for NACE331M6.3V6.3X8TR13F
NACE331M6.3V6.3X8TR13F Specifications
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 330 uF
Package/Case 6.3 X 8(Max)
Operating Temperature -40 to 85 °C
Tolerance 20 %
Equivalent Series Resistance 1.31 Ohm
Max Processing Temp 250
Product Dimensions 8 mm
Leakage Current 20.79@2Min uA
Lifetime 2000
Ripple Current 150 mA
Construction Cylindrical
Voltage(DC) 6.3 V
Product Diameter 6.3 mm