NACE4R7M50V5X5.5TR13F NIC Components
NACE4R7M50V5X5.5TR13F Images
Please contact us for more photos of NACE4R7M50V5X5.5TR13F
Part Number NACE4R7M50V5X5.5TR13F
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 4.7uF 50V 20% (5 X 5.5mm) SMD 35.3 Ohm 23mA 2000 hr 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NACE4R7M50V5X5.5TR13F
Datasheet download NACE4R7M50V5X5.5TR13F.pdf
Request Quotation for NACE4R7M50V5X5.5TR13F
NACE4R7M50V5X5.5TR13F Specifications
Voltage(DC) 50 V
Max Processing Temp 250
Lead Finish Tin/Bismuth
Ripple Current 23 mA
Capacitance Value 4.7 uF
Lifetime 2000
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Mounting Surface Mount
Tolerance 20 %
Leakage Current 3@2Min uA
Equivalent Series Resistance 35.3 Ohm
Product Dimensions 5.5 mm
MSL Level 1
Package/Case 5 X 5.5(Max)
Construction Cylindrical
Product Diameter 5 mm