| Part Number | NCB-H0805A221TR300F |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 465010 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NCB-H0805A221TR300F |
| Datasheet download |
| Part Number | NCB-H0805A221TR300F |
|---|---|
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.1 mm |
| MSL Level | 1 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Package/Case | 0805 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.1 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NCB-H0805A221TR300F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A 2424 T R Download PDF datasheet for NR6045T100M.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 4.7uH 5% 7.9MHz 15Q-Factor Ferrite 140mA 0805 T R Download PDF datasheet for AISC-0805F-4R7J-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.72A T R Download PDF datasheet for SRR4018-4R7Y.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 25.9uH 5.1A T R Download PDF datasheet for PE-53653NLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 22A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDER2R2M01.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | SMD POWER INDUCTORS +-20% 1.5H 0624 - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Powdered Iron 6A T R Download PDF datasheet for SRP6540-4R7M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21PG221SN1D.pdf |
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 1206 T R Download PDF datasheet for NCB-H1206B601TR200F.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Powdered Iron 5.5A T R Download PDF datasheet for HCM0503-3R3-R.pdf |