| Part Number | NMC0402NPO330F50TRPF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 595590 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 33pF 50V C0G 1% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NMC0402NPO330F50TRPF |
| Datasheet download |
| Part Number | NMC0402NPO330F50TRPF |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Construction | Flat |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Capacitance Value | 33 pF |
| Package/Case | 0402 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Case Size | 0402 |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.6 mm |
| Dielectric | C0G |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.6(Max) mm |
| Product Length | 1 mm |
| Replacement Part Number | PART-NMC0402NPO330F50TRPF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Johanson Technology | Cap Ceramic 1pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 500R07S1R0BV4T.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0047uF 25V X7R 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04023C472JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7pF 200V C0G 0.25pF SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08052A4R7CAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 5.6pF 25V C0G 0.5pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04023A5R6DAT2A.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 330pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0402A331JXACW1BC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 100pF 100V C0G 10% SMD 0805 Paper T R Download PDF datasheet for 08051A101KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0022uF 1500V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1206SC222KAT1A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 47pF 200V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12062A470JAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 91pF 50V C0G 1% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM1885C1H910FA01D.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 12pF 25V C0G 5% SMD 0201 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL03C120JA3GNNC.pdf |