| Part Number | NMC0603NPO221J50TRPF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 555550 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 220pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NMC0603NPO221J50TRPF |
| Datasheet download |
| Part Number | NMC0603NPO221J50TRPF |
|---|---|
| Case Size | 0603 |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260 |
| Dielectric | C0G |
| MSL Level | 1 |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 1 mm |
| Package/Case | 0603 |
| Construction | Flat |
| Capacitance Value | 220 pF |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 1(Max) mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-NMC0603NPO221J50TRPF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 200V X7R 20% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for C340C104M2R5TA7303.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 15pF 50V C0G 5% SMD 0201 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM0335C1H150JA01D.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.0047uF 630V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GRM31BR72J472KW01L.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 47pF 100V C0G 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08051A470KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08055C104JAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GCM2165C1H471JA16D.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.33uF 16V Y5V -20% to 80% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM188F51C334ZA01J.pdf |
|
AVX | Cap SMD \"U\" Series Low ESR 0603 200V C0G (NP0) 1.5pF \u00b10.1pF for Comm RF \u00b5Wave Apps Ni Sn Plated 7\"T R Download PDF datasheet for 06032U1R5BAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.47uF 100V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 08051C474KAB2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 20% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12065C103MAT2A.pdf |