| Part Number | NPIS104F100MTRF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 479930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 3.8A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NPIS104F100MTRF |
| Datasheet download |
| Part Number | NPIS104F100MTRF |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Shielded |
| MSL Level | 1 |
| Product Dimensions | 10.6 x 10.5 x 4 mm |
| Type | Power |
| Technology | Wirewound |
| Operating Temperature | -25 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 10.6 X 10.5 X 4 |
| Product Depth | 10.5 mm |
| Product Height | 4 mm |
| Product Length | 10.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-NPIS104F100MTRF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 9A 6767 T R Download PDF datasheet for IHLP6767DZER150M11.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 100 Ohm 100MHz 6A 2020 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW5BTM101SQ2L.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 680nH 20% 100KHz Powdered Iron 17.5A T R Download PDF datasheet for HCP0805-R68-R.pdf |
|
TE Connectivity | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 5.6nH 5% 250MHz 20Q-Factor 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for 6-1624112-8.pdf |
|
Vishay | Ind Chip High Current Shielded 6.8uH 20% 100KHz 9A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER6R8M1A.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 360nH 20% 100KHz 30A T R Download PDF datasheet for ETQP4LR36AFC.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Molded Wirewound 100uH 10% 790KHz 40Q-Factor Powdered Iron 110mA 1812 Bulk Download PDF datasheet for IMC1812EB101K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 3.5A T R Download PDF datasheet for SRR1208-220ML.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 900mA T R Download PDF datasheet for SRN6045-680M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 2.01A T R Download PDF datasheet for NS12575T101MN.pdf |