UCD2A220MNL1GS Nichicon
UCD2A220MNL1GS Images
Please contact us for more photos of UCD2A220MNL1GS
Part Number UCD2A220MNL1GS
Manufacturer Nichicon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 100V 20% (8 X 10mm) SMD 130mA 2000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level UCD2A220MNL1GS
Datasheet download UCD2A220MNL1GS.pdf
Request Quotation for UCD2A220MNL1GS
UCD2A220MNL1GS Specifications
Part Number UCD2A220MNL1GS
Mounting Surface Mount
Ripple Current 130 mA
Construction Cylindrical
Capacitance Value 22 uF
Max Processing Temp 250
Operating Temperature -55 to 105 °C
Lead Finish Tin/Bismuth
Package/Case 8 X 10
Leakage Current 3@2Min uA
Rad Hard No
Voltage(DC) 100 V
Tolerance 20 %
Product Dimensions 10 mm
Product Diameter 8 mm
Product Height 10 mm