EKXG451ELL680MM25S Nippon ChemiCon
EKXG451ELL680MM25S Images
Please contact us for more photos of EKXG451ELL680MM25S
Part Number EKXG451ELL680MM25S
Manufacturer Nippon ChemiCon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 68uF 450V \u00b120% (18 X 25mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 8000hr 105\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level EKXG451ELL680MM25S
Datasheet download EKXG451ELL680MM25S.pdf
Request Quotation for EKXG451ELL680MM25S
EKXG451ELL680MM25S Specifications
Part Number EKXG451ELL680MM25S
Pin Count 2
Capacitance Value 68 uF
Rad Hard No
Leakage Current 1324@1Min|637@5Min uA
Maximum Processing Temperature 260 °C
Supplier Package Radial
Lead Pitch For Radial 7.5 mm
Voltage(DC) 450 Vdc
Lead Finish Tin
Operating Temperature -25 to 105 °C
Construction Aluminum Cylindrical Can
Package Dimensions 18 x 25 mm
Tolerance ±20 %
Package/Case 18 X 25
Lifetime 8000 hr
Product Diameter 18 mm
Product Height 25 mm