EEUFC1V681L Panasonic
EEUFC1V681L Images
Please contact us for more photos of EEUFC1V681L
Part Number EEUFC1V681L
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 680uF 35V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 1815mA 3000 hr 105\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEUFC1V681L
Datasheet download EEUFC1V681L.pdf
Request Quotation for EEUFC1V681L
EEUFC1V681L Specifications
Part Number EEUFC1V681L
Tolerance 20 %
Termination Style Radial
Operating Temperature -55 to 105 °C
Voltage(DC) 35 V
Mounting Through Hole
Leakage Current 238@2Min uA
Ripple Current 1815 mA
Package/Case 10 X 30
Rad Hard No
Lead Finish Tin
Capacitance Value 680 uF
Max Processing Temp 250 to 260
Product Dimensions 30 mm
Lead Pitch For Radial 5 mm
Product Diameter 10 mm
Product Height 30 mm