EKY-101EC3470MJC51 Nippon ChemiCon
EKY-101EC3470MJC51 Images
Please contact us for more photos of EKY-101EC3470MJC51
Part Number EKY-101EC3470MJC51
Manufacturer Nippon ChemiCon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description NCCEKY-101EC3470MJC51 CAPACITOR (HF)
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level EKY-101EC3470MJC51
Datasheet download -
Request Quotation for EKY-101EC3470MJC51
EKY-101EC3470MJC51 Specifications
Part Number EKY-101EC3470MJC51
Replacement Part Number PART-EKY-101EC3470MJC51
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for EKY-101EC3470MJC51
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
EKY-350ETD331MJ161
Nippon ChemiCon
NCCEKY-350ETD331MJ161 CAPACITOR (HF)
EEF-SX0D471XE
Panasonic
Cap Aluminum 470uF 2V 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.006 Ohm 3500mA 1000 hr 105\u00b0C Embossed T R