EMLE500ADA330MHA0G Nippon ChemiCon
EMLE500ADA330MHA0G Images
Please contact us for more photos of EMLE500ADA330MHA0G
Part Number EMLE500ADA330MHA0G
Manufacturer Nippon ChemiCon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 50V \u00b120% (8 X 10mm) Cylindrical 77mA 8000hr 105\u00b0C Cardboard T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EMLE500ADA330MHA0G
Datasheet download EMLE500ADA330MHA0G.pdf
Request Quotation for EMLE500ADA330MHA0G
EMLE500ADA330MHA0G Specifications
Part Number EMLE500ADA330MHA0G
Pin Count 2
Capacitance Value 33 uF
Lead Finish Tin|Bismuth
Voltage(DC) 50 Vdc
Rad Hard No
Ripple Current 77 mA
Leakage Current 49.5@2Min uA
Maximum Processing Temperature 245 °C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -25 to 105 °C
Construction Cylindrical
Package Dimensions 8 x 10 mm
Tolerance ±20 %
Lifetime 8000 hr
Package/Case 8 X 10
Product Diameter 8 mm
Product Height 10 mm