EEEHA1H220P Panasonic
EEEHA1H220P Images
Please contact us for more photos of EEEHA1H220P
Part Number EEEHA1H220P
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 50V 20% (8 X 6.2mm) SMD 70mA 2000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEHA1H220P
Datasheet download EEEHA1H220P.pdf
Request Quotation for EEEHA1H220P
EEEHA1H220P Specifications
Part Number EEEHA1H220P
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -40 to 105 °C
Capacitance Value 22 uF
Construction Cylindrical
Ripple Current 70 mA
Lead Finish Tin/Bismuth
Voltage(DC) 50 V
Product Dimensions 6.2 mm
Package/Case 8 X 6.2
Max Processing Temp 235
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Leakage Current 11@2Min uA
Product Diameter 8 mm
Product Height 6.2 mm