25SVP22M Panasonic
25SVP22M Images
Please contact us for more photos of 25SVP22M
Part Number 25SVP22M
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 25V 20% (10 X 7.9mm) Cylindrical 2000mA 2000hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 25SVP22M
Datasheet download 25SVP22M.pdf
Request Quotation for 25SVP22M
25SVP22M Specifications
Part Number 25SVP22M
Mounting Surface Mount
Ripple Current 2000 mA
Construction Cylindrical
Capacitance Value 22 uF
Lifetime 2000 hr
Package/Case 10 X 7.9
Max Processing Temp 250|260
Leakage Current
Voltage(DC) 25 V
Equivalent Series Resistance 0.05 Ohm
Rad Hard No
Pin Count 2
Tolerance 20 %
Operating Temperature -55 to 105 °C
Product Diameter 10 mm
Product Height 7.9 mm