25SVP33M Panasonic
25SVP33M Images
Please contact us for more photos of 25SVP33M
Part Number 25SVP33M
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 25V 20% (8 X 11.9mm) Cylindrical 2980mA 2000hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 25SVP33M
Datasheet download 25SVP33M.pdf
Request Quotation for 25SVP33M
25SVP33M Specifications
Part Number 25SVP33M
Capacitance Value 33 uF
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Max Processing Temp 250|260
Ripple Current 2980 mA
Lifetime 2000 hr
Leakage Current
Voltage(DC) 25 V
Rad Hard No
Equivalent Series Resistance 0.03 Ohm
Tolerance 20 %
Pin Count 2
Operating Temperature -55 to 105 °C
Package/Case 8 X 11.9
Product Diameter 8 mm
Product Height 11.9 mm