2R5SVPE330MY Panasonic
2R5SVPE330MY Images
Please contact us for more photos of 2R5SVPE330MY
Part Number 2R5SVPE330MY
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 330uF 2.5V 20% (5 X 5.9mm) Cylindrical 3860mA 2000hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 2R5SVPE330MY
Datasheet download 2R5SVPE330MY.pdf
Request Quotation for 2R5SVPE330MY
2R5SVPE330MY Specifications
Part Number 2R5SVPE330MY
Ripple Current 3860 mA
Leakage Current 500@2Min uA
Rad Hard No
Pin Count 2
Tolerance 20 %
Operating Temperature -55 to 105 °C
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Capacitance Value 330 uF
Lifetime 2000 hr
Package/Case 5 X 5.9
Equivalent Series Resistance 0.01 Ohm
Max Processing Temp 250|260
Voltage(DC) 2.5 V
Product Diameter 5 mm
Product Height 5.9 mm