ECEA1CKA100 Panasonic
ECEA1CKA100 Images
Please contact us for more photos of ECEA1CKA100
Part Number ECEA1CKA100
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 10uF 16V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 28mA 1000 hr 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECEA1CKA100
Datasheet download ECEA1CKA100.pdf
Request Quotation for ECEA1CKA100
ECEA1CKA100 Specifications
Part Number ECEA1CKA100
Product Dimensions 7 mm
Termination Style Radial
Lead Pitch For Radial 1.5 mm
Rad Hard No
Ripple Current 28 mA
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Leakage Current 3@2Min uA
Package/Case 4 X 7
Voltage(DC) 16 V
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 250 to 260
Capacitance Value 10 uF
Mounting Through Hole
Product Diameter 4 mm
Product Height 7 mm