32SEQP15M Panasonic
32SEQP15M Images
Please contact us for more photos of 32SEQP15M
Part Number 32SEQP15M
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 15uF 32V 20% (10 X 8mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 0.08 Ohm 560mA 5000 hr 125\u00b0C Bulk
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level 32SEQP15M
Datasheet download 32SEQP15M.pdf
Request Quotation for 32SEQP15M
32SEQP15M Specifications
Part Number 32SEQP15M
Construction Aluminum Cylindrical Can
Ripple Current 560 mA
Equivalent Series Resistance 0.08 Ohm
Voltage(DC) 32 V
Product Dimensions 10 x 8(Max)
Termination Style Radial
Pin Count 2
Mounting Through Hole
Lead Pitch For Radial 5 mm
Capacitance Value 15 uF
Leakage Current 96@2Min uA
Rad Hard No
Supplier Package Radial
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Package/Case 10 X 8(Max)
Product Diameter 10 mm