35SVPD22M Panasonic
35SVPD22M Images
Please contact us for more photos of 35SVPD22M
Part Number 35SVPD22M
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 35V 20% (8 X 11.9mm) Cylindrical 0.05 Ohm 700mA 2000 hr 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level 35SVPD22M
Datasheet download 35SVPD22M.pdf
Request Quotation for 35SVPD22M
35SVPD22M Specifications
Part Number 35SVPD22M
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Product Dimensions 8 x 11.9
Lifetime 2000 hr
Ripple Current 700 mA
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 22 uF
Voltage(DC) 35 V
Package/Case 8 X 11.9
Pin Count 2
Leakage Current 154@2Min uA
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Equivalent Series Resistance 0.05 Ohm
Product Diameter 8 mm
Product Height 11.9 mm